Klient

Zwycięstwo

Zakres prac

sesja zdjęciowa, organizacja wydarzenia

Autorzy

zdjęcia Łukasz Lic, Aleksander Karkoszka
retusz Aleksander Karkoszka
wizaż Iwona Miernik Make-up artist
stylizacje Megi Rychlik Stylist
fryzury Chmiest Academy of Hair Design
scenografia Aleksandra Żurawska
typografia Marysia Markowska
wywiady Paweł Nowak z Na Moje Oko
koncepcja Kaja Męclewska

img_4916  

Zwycięstwo

Celem projektu było fotograficzne przedstawienie sylwetek polskich Olimpijczyków, którzy reprezentowali nasz kraj w latach 50-tych, 60-tych i 70-tych.
Cykl składa się z 8 zdjęć, które powstały na obiektach sportowych TS Wisła, AWF Kraków, WKS Wawel oraz PTG Sokół. Nowoczesne stylizacje, w których wystąpili Olimpijczycy, kontrastują z przestrzeniami, w których zostali sfotografowani. Na zdjęciach zacytowane są wypowiedzi sportowców z wywiadów, które odbyły się podczas sesji. Sportowcy opowiadali o tym, czym dla nich jest sport, jak wpłynął na ich osobowość i jak zmienił ich życie.
Motywacją do powstania cyklu była chęć przypomnienia wybitnych osobowości Polskiego sportu i oddanie im hołdu. Jako osoby związane ze sportem i sztuką uważamy, że historia sportu jest ważnym elementem naszej tożsamości, a pamięć o Olimpijczykach powinna być pielęgnowana i towarzyszyć nam szczególnie w roku olimpijskim. Forma jaką wybraliśmy dla ich upamiętnienia jest połączeniem naszych pasji, którymi są sport i fotografia.
Wystawa odbyła się w Mashroom na ul. Dolnych Młynów. Fotografowani Olimpijczycy zaszczycili nas swoją obecnością, dzięki czemu mogliśmy na żywo przeprowadzić z nimi rozmowę.
Wystawę uzupełniały materiały poligraficzne w postaci pocztówek ze zdjęciami z wystawy z opisem przybliżającym nam naszych bohaterów. A także zbiór wszystkich wywiadów które przeprowadziliśmy z naszymi bohaterami podczas sesji fotograficznych.

img_4919 img_5039 img_5043 img_5090   ledwigtypo slizowskatypo kowalczyktypo stawiarztypo golabtypo porzectypo